Jakość wody w układzie centralnego ogrzewania a wydajność kotła gazowego

Jakość wody w układzie centralnego ogrzewania a wydajność kotła gazowego

Odpowiednio przygotowana instalacja znacząco wydłuża żywotność kotła oraz zmniejsza awaryjność.

Podczas wymiany pieca węglowego na kocioł gazowy kondensacyjny należy starannie przygotować instalację usuwając z niej wszelkie zabrudzenia jak i kamień kotłowy.

W dokumentacji technicznej urządzenia producent określa jakimi preparatami instalacja musi zostać przygotowana do nowego urządzenia.

Po dokładnym usunięciu zanieczyszczeń należy pamiętać również o usunięcie preparatu z instalacji, w takich sytuacjach zaleca się po opróżnieniu instalacji z preparatu do czyszczenia zalanie instalacji czysta wodą aby usunąć resztki preparatu z instalacji.

Po usunięciu preparatu z instalacji i wypłukaniu czystą wodą należy usunąć wodę z resztkami preparatu i zalać instalację wodą o odpowiednich parametrach które producent określa w dokumentacji urządzenia.

Producent może wymagać wprowadzenia wody do instalacji o określonych parametrach oraz dodania do instalacji odpowiedniego inhibitora korozji który dodatkowo zabezpieczy instalacje przez negatywnymi skutkami.

Tak przygotowana instalacji która posiada wodę o odpowiednich parametrach i zabezpieczona inhibitorem korozji może pracować bez ryzyka wystąpienia zamulenia grzejników jak i sytuacji zanieczyszczenia głównego wymiennika ciepła w kotle gazowym.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.