Jaki kocioł gazowy wybrać, czym się kierować podczas wyboru?

Jaki kocioł gazowy wybrać, czym się kierować podczas wyboru?

Sytuacja na rynku często ulega zmianie, większe wymagania użytkowników pod względem trwałości, jakości jak i oszczędności urządzeń. Zmiany są również ukierunkowane na zmniejszenie emisji szkodliwych spalin.

Kocioł gazowy należy dopasować do instalacji jak i budynku oraz oczekiwań klienta,

Jedną z najważniejszych parametrów instalacji centralnego ogrzewania jest jej wielkość.

Najbardziej wydajną instalacją jest podłogówka, posiada najbardziej wydajne, efektywne ogrzewanie budynku przy niskich parametrach ale niesie za sobą również wady.

Podłogówka jest dużym akumulatorem ciepła, długo się rozgrzewa jak i długo oddaje ciepło.

Ogrzewanie budynku, mieszkania przy użyciu tradycyjnych grzejników również może być wydaje, ważnym aspektem przy grzejnikach jest odpowiednia moc do powierzchni którą chcemy ogrzać. Zbyt mała wydajność grzejników będzie powodować zwiększenie temperatury zasilana instalacji aby uzyskać w lokalu komfortową temperaturę będzie powodować większe zużycie gazu.

Jeśli budynek, lokal posiada podłogówkę to należy zadbać o dodatkowy osprzęt kotłowni.

Pompa obiegowa którą posiada kocioł gazowy ma zbyt małą moc aby podłogówka pracowała poprawnie, Przy ogrzewaniu podłogowym zaleca się montaż dodatkowych pomp obiegowych na ogrzewanie podłogowe o mocy, parametrach odpowiednio dobranych do wielkości instalacji tak aby instalacja pracowała poprawnie i nie dochodziło do sytuacji w których niektóre pomieszczenia będą otrzymywać mniejszą ilość wody technologicznej.

Moc urządzenia musi być odpowiednio dobrana do wielkości instalacji jak i budynku, zbyt duże urządzenie nie będzie mogło pracować maksymalnie oszczędnie gdyż jego zakres modulacji mocy będzie nie wystarczający, nie będzie możliwa modulacja do niskich wartości KW.

Urządzenie o zbyt małej mocy będzie musiało pracować w górnych wartościach mocy co będzie skutkowało podwyższoną temperaturą spalin.

Urządzenie o odpowiedniej mocy zapewni optymalna modulacje do niskich wartości jak również moc wystarczająca na szybkie, efektywne nagrzanie instalacji centralnego ogrzewania. Również podczas produkcji CWU urządzenie będzie miało wystarczająco dużo mocy aby efektywnie nagrzać zasobnik ciepłej wody użytkowej

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.